Steve Vai

Steve Siro Vai

7,8
28 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Steve Vai

VAI

użytkownik usunięty

To rzeczywiście geniusz gitary, ale również rewelacyjny multiinstrumentalista.
Wszystkim gorąco polecam jego płytę "The Elusive Light and Sound" gdzie są kawałki z filmów do których napisł muzykę.
Niestety większość wydwnictw płytowych ,oprócz oficjalnych płyt studyjnych i kocertowych , wydawana jest przez fan-cluby i są to
serie limitowane , dlatego jest je dość ciężko zdobyć.
Ale warto się trochę potrudzić ponieważ efekt jest za każdym razem piorunujący.

przychylam sie do wypowiedzi kolegi :] jest to jeden z największych mistrzów gitary stojący przy satrianim i malmsteenie.

Felix_The_Cat

Aj aj aj. To pojecie bardzo wzgledne. Prawda jest taka ze o gitarzystach, ktorzy moga mu dorownac nie mamy pojecia bo sa "pochowani" gdzies po dziurach i nie robia takich karier. Jesli chodzi o multiinstrumentalizm... Powiem tak. Poszukajcie na sieci sp. Shawn Lane'a to zobaczycie co znaczy grac szybo na gitarze, z sensem i do tego na klawiszach baaardzo ciekawa muzyke (to kontrpostac do malmsteena). A wybitnych instrumentalistow nie trzeba daleko od Vaia szukac - Tony McAlpine, ktory gra w jego zespole. Wg mnie koles przewyzsza go technika i to duzo duzo...

Felix_The_Cat

Aj aj aj. To pojecie bardzo wzgledne. Prawda jest taka ze o gitarzystach, ktorzy moga mu dorownac nie mamy pojecia bo sa "pochowani" gdzies po dziurach i nie robia takich karier. Jesli chodzi o multiinstrumentalizm... Powiem tak. Poszukajcie na sieci sp. Shawn Lane'a to zobaczycie co znaczy grac szybo na gitarze, z sensem i do tego na klawiszach baaardzo ciekawa muzyke (to kontrpostac do malmsteena). A wybitnych instrumentalistow nie trzeba daleko od Vaia szukac - Tony McAlpine, ktory gra w jego zespole. Wg mnie koles przewyzsza go technika i to duzo duzo...

Rafcyk

Jesteś widzę doskonałym ekspertem w dziedzinie techniki gitarowej, jeśli potrafisz zobaczyć u McAlpine'a dużą lepszą technikę. Poradziłbym Ci nie podejmowaś zbyt szybkich osądów i raczej nie angażować umysłu w przepychanki, kto ma lepszą technikę. To dobre dla młodocianych ignorantów. Każdy z tych panów jest w stanie zagrać dokładnie to, co chce zagrać, a różnią się tym, że Vai to "muzyk doskonały". Polecam Ci wgłębienie się w życie tego człowieka, może dotrze do ciebie z kim masz doczynienia, Ten facet to "muzyka" w ludzkiej postaci.

Vinc

A ja polecam Ci grac wiecej roznej muzy, to wtedy zaczniesz studiowac technike a nie zyciorysy muzykow, bo to dobre dla mlodocianych ignorantow. Wszystkich tych i wielu innych panow slucham i ogladam od lat. Nikogo nie obchodzi czy ktos zaczal grac w wieku 14 czy 24 lat. Poza tym nie ma czegos takiego jak muzyk doskonaly. Muzyk doskonaly potrafi w czasie rzeczywistym grac to co chce, mieszac techniki i wymyslac nowe zagrywki a takowego niestety nie ma. To, ze nie mam gitary i dlugich wlosow w profilu nie znaczy, ze w tym troche nie siedze. Pozdr.

Rafcyk

Uhh trochę tej techniki po 20 latach grania łyknąłem :) Co do rodzajów muzy, to tez nie zawężam się w jednym gatunku. Życiorysy zgłębiam, bo ciekawią mnie ludzie i myślę, że każdy znajdzie w tym, jak dochodzili do tego, co potrafią, coś dla siebie. Moim zdaniem definicja "muzyka doskonałego" nie tkwi w zagrywaniu czegokolwiek w czasie rzeczywistym, lecz we wszechstronności i uniwersalności twórcy. To bardziej ktoś, kto poprostu jest w stanie stworzyć każdy rodzaj muzyki, niekoniecznie na pniu, bo nie w szybkości rzecz. W moim mniemaniu Vai nalezy do takich, przez swoją wszechstronność. Prócz muzyki którą tworzy i mocno w niej ewoluuje, zajmuje się, jak już chyba tu wspomniano ilustracjami filmowymi, a do tego, co mało wiadome, tworzy oprawy muzyczne do Broadway'owskich przedstawień. Jak dla mnie, to ciężko takiego znaleźć. Poza tym, opieranie oceny gitarzysty o technikę gry to poważny błąd, bo w sumie jest to tylko jedna ze składowych a najważniejszą sprawą jest czucie samej istoty dźwięku i umiejętność odpowiedniego jego doboru i osadzania. W tej kwestii liczy się również umiejętna ocena tego, jak szybko mają być owe dźwięki zagrane. Nie chciałem Cię obrazić, tym co napisałem i nie twierdzę, że się na czymś nie znasz, wręcz przeciwnie, próbuję tylko zwrócić Twoja uwagę na kilka innych spraw oprócz samej techniki. Pozdrawiam

Vinc

Spoko. Ja tylko powiedzialem, ze macalpine przewyzsza go technika. Nie napisalem, ze jestem jego fanem bo osobiscie macalpina nie lubie. Ale techniki jakie uzywa w graniu... Miodzio.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones