PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36450}
6,3 13 318
ocen
6,3 10 1 13318
5,0 5
ocen krytyków
Dog Soldiers
powrót do forum filmu Dog Soldiers

za co taka wysoka nota?! Staram się być zawsze obiektywna przy ocenie filmów, ale "Dog Soldiers" jest po prostu tak GŁUPI, że to przechodzi ludzkie pojęcie. Chyba, że w założeniu miał być tak absurdalny, a tylko udaje coś sensownego. Daje 2 gwiazdki za elementy komediowe, oglądałam go w większym gronie i co chwila zaśmiewaliśmy się ze znajomymi do łez. Scena ze spadającą z nieba krową jest kultowa (czy to nawiązanie do legendarnej anegdoty o "Diablo"?). Fabuła schematyczna do bólu, zachowanie bohaterów _totalnie_ nieracjonalne, efekty specjalne żałosne.

Niemniej jednak polecam do obejrzenia ze znajomymi, dobra zabawa gwarantowana :P :D

ocenił(a) film na 6
phanthasilea

Tutaj pozwolę sobie nie zgodzić się z Koleżanką, przynajmniej nie do końca. Takie elementy jak eksplozje, wystrzały, ogólne zachowanie broni stały na dość dobrym poziomie. Zachowanie bohaterów do pewnego momentu - "wojskowe" i profesjonalne. Brytyjskie produkcje mają to do tego, że zachowanie wojska jest odwzorowane w miarę realistycznie - poruszanie się w formacjach, "regulaminowa" komunikacja werbalna i niewerbalna ( zamiast hollywoodzkich okrzyków w stylu "Blast that f*cker" ). W pewnym momencie zachowanie bohaterów ulega zmianie, nastaje mały haos - zachowują się nieracjonalnie, ale w takiej sytuacji - przyznaj - zachować się racjonalnie byłoby co najmniej ciężko.
Film oglądałem sam, w nocy, pełne zaciemnienie, słuchawki 7.1 i przyznaję, że było zabawnie, ale było też i strasznie.
Dałem 5, bo wg mnie film jest "OK".
Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones